Sepet Simge

  14.04.2017     14:23:23


Yüzünüzü elma sirkesi ile yıkamanın faydaları

Birçok hastalık için şifa kaynağı olan elma sirkesini cilt bakımınıza dahil etmeyi hiç düşündünüz mü?


Elma sirkesini cilt bakımında kullanabilirsiniz. İşte yüzünüzü elma sirkesiyle yıkamanızı gerektiren farklı nedenler:
Yapılan araştırmalar sinüs enfeksiyonlarına sebep olan bakterileri yok ettiği ve bu amaç için kullanılan birçok antibiyotik kadar etkili olduğunu göstermektedir.

Sivilce sorunu olanlar dikkat!
Elma sirkesinde bulunan malik asitler, bakteri oluşumunu engeller. Bu sayede yüzünüzde bulunan sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur ve yeni sivilcelerin çıkmasını engeller.

 

Yağlı ciltlerden kurtulun
Cildinizi elma sirkesi ve su ile yıkadığınızda cildinizi kurutmadan gerekli olan nemi sağlayabilirsiniz. Cildin nem kaynağı olan ve 'sebum' adı verilen salgı sirke ve su ile önlenmektedir.

 

Yaşlılık lekelerinin oluşumunu engeller
Eğer yüzünüzü her sabah elma sirkesi ve su karışımı ile yıkarsanız yaşlılık lekelerinin oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Elma sirkesi içeriğinde alfa hidroksi asitler bulunur. Bu asitler cildinizin altındaki sağlıklı tabakayı öne çıkarır ve lekeleri önler.

 

Kırışıklıkları giderir
Elma sirkesinin kırışıklıkları önlediği biliniyor. Bu aşamada cildi elma sirkesiyle yıkamak kadar, belirli oranda su ile karıştırılıp içilen elma sirkesinin de cilde iyi geldiği söyleniyor.

 

Toksinlerden arının
Cildinizi toksinlerden arınmanın yolu da elma sirkesi ve sudan geçiyor. Bu aynı zamanda cildinizin parıl parıl olmasını sağlayacaktır.

 

Ancak yüzünüze elma sirkesi sürmeden önce sizi uyarmamız gerekiyor!
Cildiniz sirkeye karşı hassasiyet gösterebilir. Bu nedenle sirkeyi cildinize uygulamadan önce elinizde denemenizde fayda olacaktır. Eğer eliniz üzerinde herhangi bir sorun olmazsa o zaman sirkeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Son olarak elma sirkesini hiç bir zaman tek başına direkt olarak yüzünüze uygulamayın. Mutlaka su ile karıştırarak sürün.

 

  elma sirkesi, cilt, yüzSepet Simge
Düvencioğlu İletişim
Kırklareli, Pınarhisar / Erenler Köyü No: 103

İletişim
0 (533) 734 23 79


Bizi sosyal ağlardan da takip edebilirsiniz.

EpostaFacebookInstagramYouTubePolitikalarımız


Güvenli Ödeme Güvenli Alışveriş

Telif Hakkı © 2020 Düvencioğlu - Doğal Ürünler