Sepet Simge

  08.01.2019     09:33:57


Tampon Olarak Elma Sirkesi

Protein beraberinde limon ya da elma sirkesi tüketimi ciddi bir tampon görevi görür. Dolayısıyla et tüketilirken limon ya da elma sirkesinin salata içine bol miktarda konularak beraber yenmesi gerekir. Tüm proteinlerde olduğu gibi balıkta da nitrojen vardır. Ancak fosforik asit ve sülfürik asit yoktur. Dolayısıyla balığın asit yükü daha azdır.

Daha çok, topraktan gelen besin maddelerini ana gıda olarak seçmeniz en doğrusu. Özellikle etteki yararlı besin maddelerini dışarıdan da alabilmekteyiz. B vitaminleri, demir, alfa lipoik asit takviyesini dışarıdan da sağlayabiliriz. Mesela yatmadan önce bir bardak doğal elma sirkeli suyun içilmesi, hem sabah idrarını alkali yapar hem de idrar yollarını temizler.

Etin yapı taşı olarak gelişimle ilgisini öne sürüp itiraz edenler için şunu söyleyeyim: Anne sütü ile ilgili yapılan bir araştırmada, anne sütündeki protein miktarı yüzde 2-3 arasında saptanmış. Yani anne sütünün yüzde 97’si protein değil. Yaradan bu sistemi oluştururken çocuğun gelişimi için, anne sütündeki proteini bu derece düşük tutmuş.

Kaynak: Dr. Erhan Özer "Şifa Sende" kitabından


  tampon olarak elma sirkesi, şifa sendeSepet Simge
Düvencioğlu İletişim
Kırklareli, Pınarhisar / Erenler Köyü No: 103

İletişim
0 (533) 734 23 79


Bizi sosyal ağlardan da takip edebilirsiniz.

EpostaFacebookInstagramYouTubePolitikalarımız


Güvenli Ödeme Güvenli Alışveriş

Telif Hakkı © 2020 Düvencioğlu - Doğal Ürünler